Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

Levná dovolená: Existuje vůbec?

dovolená

Potřebujete na pár dní vyjet za odpočinkem a relaxací? Oprostit se od starostí všedních dní prospěje každému z nás, a to bez výjimky. Jenže, co dělat, když si to pravé letní dovolenkování prostě nemůžete dovolit? V redakci jsme dali hlavy dohromady a přicházíme s úsporným řešením, díky kterému si dovolenou užijete báječně a přitom vás nebude stát balík.

Last minute nebo first minute se vyplatí

Ano, je to tak! Pokud sníte o tom, že vyrazíte letecky k moři a máte jasnou představu o cílové destinaci, neváhejte si ji zarezervovat v době, kdy se ještě za okny prohání sněhové vločky. Ceny first minute zájezdů trvají zpravidla do února a března.
Byli jste přesvědčeni, že se letos k moři nepodíváte? Ale kdepak! Zamiřte za zážitky právě v záři nebo říjnu, kdy pláže nejsou přesyceny davy lidí a rodin s malými dětmi. Čeká na vás mnohem klidnější dovolená, nižší ceny a také mnohem příjemnější teploty.

Vypůjčte si auto a vyrazte objevovat místní cíle na vlastní pěst

Jsou to právě výlety přes cestovku, jež jsou výrazně předražené. Měli jste se v plánu účastnit všech, protože vás zajímají tradice, zvyky, ale i historie dané země? Vypůjčte si v půjčovně vůza vše poznejte sami. Ušetříte a navíc nebudete na nikom závislí.

Levnější suvenýry

Podle zkušeností se nevyplácí pořizovat suvenýry hned u prvního stánku, jež vám padne do oka. Dejte si na čas, porozhlédněte se i jinde a srovnejte ceny. Trpělivost a trocha matematiky vám může ušetřit i několik stovek korun. Totéž platí i o stravování se v restauracích, vyšlápněte si do podniku o trochu vzdálenějšího, ceny v hotelových barech jsou mnohonásobně vyšší. Není nad to, když si v řecké taverně poručíte jejich typický pokrm a nasajete opravdovou atmosféru.

 

Tagy:

Říjen 27, 2014