Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

Pohádkové cestování aneb tady se natáčely ty nejkrásnější pohádky: 1. díl

Panská skála

Patříte mezi nadšené milovníky pohádek? Přinášíme vám kouzelné tipy na výlet pro celou rodinu. Vyrazte na místa, kde se natáčely populární příběhy s dobrým koncem, které nás sprovázely dětstvím. Oprašte pohádkové scénáře, sbalte si svačinu a objevte nezapomenutelnou atmosféru Česka. My v redakci právě níže uvedené hodnotíme jako ty nejlepší!

Nesmrtelná teta: Čarovný zámek Vranov nad Dyjí

Vyžeňte ze svého života závist a na oplátku jej naplňte štěstím na všechny způsoby. Zámek Vranov nad Dyjí, jež do údolí shlíží ze skalnatého vrcholku, se těší vysoké popularitě mezi nadšenými turisty a milovníky historie. Zámek je rovněž spjat s nespočtem pověstí, čímž dostává na atraktivitě. Vůbec se nedivíme tomu, že v pohádce Nesmrtelná teta zvítězilo štěstí nad nenávistí, protože dech beroucí prostředí, meandrující řeka Dyje, proslulá vranovská pláž spolu s přehradou a punc přírodní okázalosti dává tomuto místu nadpozemský náboj. Ubytujte se na pár dní v místním penzionu s výhledem na romantický zámek a dovolte mu, aby střežil váš odpočinek. Tip: Před tím než sjedete do centra malebné obce, v serpentinách se neváhejte zastavit na odpočívadle, kde se nachází vyhlídka na historický skvost a nezapomeňte s sebou vzít také zámek, na který připište iniciály vás a vaší lásky a připněte jej k ostatním. Architektonický klenot tak bude dohlížet na vaši lásku navěky věků.

Panská skála: Čedičové varhany nepřestávají udivovat

Na dosah Kamenického Šenova nalezneme nejen tak ledajakou skálu, svým pravidelným reliéfem se řadí k těm nejpozoruhodnějším, a to napříč celým Českem. Auru místa dokresluje také přilehlé místní jezírko, jež překvapí svojí úctyhodnou hloubkou.
Vzpomenete si, která česká pohádka se tady natáčela? Poradíme, že se na ni můžeme těšit pravidelně každé Vánoce. Ano, je to černobílá klasika Pyšná princezna.
V příštím díle o pohádkových místech navštívíme Adršpach, Zlatovlásčinu Červenou Lhotu a další. Těšte se a neváhejte nás pravidelně sledovat.

 

 

Tagy: ,

Říjen 27, 2014