Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

3 bezkonkurečně nejkrásnější místa v Česku, které jsou jako stvořené pro letní dovolenou

České Švýcarsko

Myslíte si, že vám Česko nemá, co nabídnout a že dovolená v naší zemičce nestojí za nic? Opak je pravdou, nemáme sice moře, ale kromě šplouchajících vln tady máme vše, co je potřebné k tomu, abychom si užili dny plné pohody k naprosté spokojenosti celé rodiny.

Český ráj: Všeříkající název, ke kterému nemáme co dodat

Husté lesy, polorozpadlé zříceniny, skalní scenérie, středověké hrady, malebné zámky, temné jeskyně a nespočet kulturních akcí, které vám na dovolené přijdou vhod. Určitě byste neměli opomenout na symbol Českého ráje, a tím jsou pověstné Trosky, zub času dal kamennému zdivu pěkně na frak, ale díky tomu jsou snad ještě kouzelnější. Už jen pro samotný výhled do okolí je neváhejte navštívit.
Pro dobrodruhy tělem i duší jsou tady Prachovské skály, Drábské světničky a v neposlední řadě Hruboskalsko s vyhlídkou na zámek Hrubá Skála.
Považujete se za milovníky drahých kamenů? Český granát pochází právě odtud, proto neváhejte navštívit dílnu a mrknout se, jak se rudý krasavec brousí do naprostého třpytu.

Máchovo jezero: Romantika na každém kroku 

Oblast Máchova jezera patří k nejoblíbenějším destinacím, kam rodiny s dětmi míří na dovolenou. Kopcovitá krajina a na jednom z nich trůní Král všech hradů – Bezděz, načerpejte tady ztracenou inspiraci i životní elán jako to dělával právě Karel Hynek Mácha.
Nevěříte na peklo a na rohatou sebranku? Právě na Housce prý byla cesta do samotného pekelného království, můžeme jedině doporučit stylový jarmark a středověký trh.

České Švýcarsko: Pravčická brána, meandrující Labe a pár km za památkami do Německa

Pískovcové skály, Edmundova soutěska, pohádkové Hřensko a možnost navštívit Drážďany s barokním areálem Zwinger, Popelčin zámek Moritzburg nebo kamenný most Bastei v Saském Švýcarsku. Ubytujte se ve stylové roubence v samotném srdci lesů a prožijte dovolenou se sběrem borůvek, malin a hříbků. Velmi oblíbené je také ubytování na statku, kde si můžete vyzkoušet dojení krav, vyhřebelcování koně nebo kydání hnoje.

Tagy:

Srpen 28, 2014