Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

Staré Bělidlo: Za zážitky do Babiččina údolí

staré bělidlo

Nenajdete se snad nikdo, kdo by neznal knihu od Boženy Němcové s všeříkajícím názvem Babička. Pojďme se vydat na místa, do kterých věhlasná spisovatelka zasadila líbivý příběh. Zveme vás do Ratibořic, kde je atmosféra příběhu Babička všudypřítomná.
Dílo Boženy Němcové láká do Babiččina údolí nespočet nadšených čtenářů, jímž příběh učaroval. Božena ve své knize tak líčila své dětství a dovolila nám nahlédnout do života prostých lidí.

Staré Bělidlo: Romantická roubenka s doškovou střechou navodí onu správnou atmosféru

V obci Zlič zaparkujte vůz a vydejte se právě sem pěšky, uděláte si příjemnou procházku a naladíte se na tu správnou notu. Jako první vás přivítá sousoší babičky s vnuky.
Pokud budete mít to štěstí, Starým Bělidlem vás provede babička s dětmi v dobových kostýmech, projdete si interiér chalupy a na vlastní zraky spatříte předměty, které sloužily k údržbě domácnosti a objevily se i ve filmovém podání. Kousek od chalupy zurčí splav, kde nešťastně zamilovaná Viktorka zpívala utonulému děťátku.

Zámeček Ratibořice s nádechem italských letohrádků

Letní sídlo kněžny Zaháňské působí útulně a nechybí mu šmrnc a nádech loveckých rezidencí jižanské šlechty. Každoročně Ratibořice ožívají nespočtem kulturních akcí, velmi oblíbené jsou myslivecké hody, zámkem se line vůně delikátně připravené zvěřiny, zvuk lesních rohů vítá návštěvníky a okolní příroda se halí do barevného hávu.
Zámek není pustý ani v době adventní, stylová výzdoba a vánoční cukrovíspolu s vůní vanilkového lusku vypadají kouzelně. Dozvíte se, jak se v té době slavily Vánoce a jaké pochutiny se s železnou pravidelností připravovaly.
Přilehlé okolí však nabízí i jiné neméně oblíbené atraktivity jako je skalní město Adršpach, zámek Nové město nad Metují, přírodní rezervace Peklo, kde na vás čeká stylová restaurace ve stylu pekelné říše s impozantní krajinou a čistou přírodou, nejvyšší hora Česka, ale i celých Krkonoš, vyšlápněte si na Sněžku a nadechněte se čerstvého vzduchu z plných plic.

Tagy: ,

Srpen 28, 2014