Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

Vídeň: Vydejte se po stopách půvabné císařovny Sisi

Vídeň

Dynastie Habsburků k Vídni nedomyslitelně patří a šarm mladinké Alžběty je všudypřítomný. Hlavní město Rakouska je metropolí, ve které nebudete dojmu, že jste se vrátili v čase do doby, kdy se za lásku pořádaly souboje. Nechejte se okouzlit atmosférou s puncem dávno minulých časů, vůní čokoládového dortu s meruňkovým džemem zvaný jako Sacher a zlaťounkým do křupava usmaženým vídeňským řízkem a to opravdu není všechno. Věřte tomu, že vám jedna návštěva stačit nebude a brzy se tady budete cítit jako doma.

Schönbrunn: Okázalý barokní komplex vás zabaví na dlouho dobu

Fandíte baroku, nebo vás láká zjistit vše o životě šarmantní šlechtičny, která si do vlasů zaplétala přes dvacet diamantových hvězdiček?
Projděte se více než čtyřicítkou komnat, jež jsou veřejnosti zpřístupněné z celkového počtu 1441. Dýchne na vás atmosféra rokoka, pro které byly populární smetanově bílé zdiva se zlatými štuky a zdobením. Prohlídka zámku je dostupná hned v několika jazykových mutacích, tudíž o informace z života Sisi s jistou nepřijdete.
Zámecký park má rovněž, co nabídnout, vyhlídka Gloriette, nejstarší zoologická zahrada na světě nebo zámecké skleníky. O Vánocích a Velikonocích se právě tady konají ty nejromantičtější trhy.
Stará Vídeň z jiné perspektivy

Před zimní rezidencí Habsburků, jímž byl právě Hofburg, se neváhejte provézt fiakrem po historickém srdci Vídně, které vede přes pověstný Ring. Uvidíte dokonalé historické stavby v nichž sídlí divadla, muzea nebo vládní organizace.
Vaše kroky by měly rovněž vést k prastarému symbolu Vídně. Ano, gotický Stephansdom by vám neměl uniknout. Pokud milujete nákupy, ulice Mariahilferstrasse bude pro nadšené shopaholiky rájem na zemi.
Až na se na Vídeň snese soumrak, vyrazte za zábavou do Prátru, poručte si jídlo s výhledem na gigantický Riesenrad a zaskočte si na velkolepé atrakce.

Tagy:

Srpen 28, 2014