Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

Fascinující místa v Česku, které berou dech

Lom Amerika

Myslíte si, že dovolená v Česku vám nemá, co nabídnout? Pravý opak je pravdou, mrkněte na inspirativní turistické cíle a vyrazte za dobrodružstvím. Jistě nám dáte za pravdu, že nuda v Čechách opravdu nehrozí.

Fascinuje vás Grand Canyon? Navštivte vápencové lomy Malá a Velká Amerika

Pro úchvatnou podívanou nemusíte bezpodmínečně sednout do letadla, hravě postačí vyjet za Prahu do obce Mořina, kde se tyto zatopené vápencové lomy nacházejí. Fantastické dílo přírody láká dobrodruhy všeho druhu i přesto, že je přísně zakázáno jak koupání, tak sestup k jezerům na menší pláž. Jak jistě všichni víme, tak zakázané věci nejlépe chutnají, nadšenci neváhají riskovat a s adrenalinem v žilách scházejí ke břehům čirého jezírka. Český Grand Canyon je vnitřně propojen spletí podzemních štol a právě ty představují pro ostřílené trampy atraktivitu hodnou objevení, a to i přesto, že se tady prý podle pověsti za večerů potácí despotický nacista Hagen, jež má na svědomí hned několik životů.

Lom Amerika

Lom Amerika

Dolský mlýn: K pohádkám na dosah

Patříte mezi nadšené příznivce českých pohádek? Tak to polorozpadlý mlýn jistě poznáváte, že ano? No přece z české klasiky Pyšná princezna, filmařům však tato destinace nedá spát a my se jim nedivíme, protože místní atmosféra mluví za vše. Divákům se však také zapsal do podvědomí pohádkovým příběhem Peklo s princeznou. Romantická ruina mlýna se nachází v obci Jetřichovice v samotném srdci Českého Švýcarska.
Neváhejte nás sledovat i nadále, připravujeme pro vás zajímavé tipy na výlety v Česku, ale i po celém světě.

Dolský mlýn

Dolský mlýn

 

Tagy: ,

Srpen 16, 2014