Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

  • Odkazy

  • Přihlášení

Jezero Königsee a sídlo nacistické vůdce Kehlsteinhaus

Kehlsteinhaus

Pokud toužíte po opravdové atmosféře Alp, čisté přírodě a nespočtu atraktivní míst, máme pro vás tip. Přijměte od nás pozvání do bavorského ráje, kde se rozhodně nebudete nudit – alpská oblast Berchtesgaden vám sebere vítr z plachet.

Orlí hnízdo neboli Kehlsteinhaus

Nedáte dopustit na alpskou scenerii a na bezkonkurenční výhled, když se zadíváte do údolí z gigantických vrcholků? Tak pak byste s jistotou neměli vynechat právě Orlí hnízdo, právě tady čerpal inspiraci i energii na válečné běsnění nekompromisní Adolf Hitler.
Dostat se k Orlímu hnízdu však není vůbec jednoduché, na prvním parkovišti zaparkujete auto a pak se necháte vyvést autobusem, který zdolá strmé převýšení, a to celých 700 m. Pokud si myslíte, že máte vyhráno, zklameme vás. Do horské chaty se dostanete jedině luxusním výtahem. Prohlédnout si budete moci pár místností chaty a atmosféru místa můžete načerpat v místní restauraci.
Dříve než se vydáte do Berchtesgadenu, berte v úvahu fakt, že Orlí hnízdo se veřejnosti otevírá dle počasí.
Hitler toužil po soukromí a v nadmořské výšce přes 1800 m. n. m. si ho jistě dostatečně užil. Zajímá vás, jak dlouho se tento skvost stavěl? Adolf Orlí hnízdo dostal darem k 50. narozeninám a kompletně bylo dostavěno za neuvěřitelný jeden rok a měsíc.
Počítejte s návalem dychtivých turistů a poměrně finančně náročnými poplatky za autobus, výtah a vstup do objektu.

Je libo spatřit nejhlubší jezero napříč Německem? Zamiřte ke Königsee

Smaragdově průzračná hladina jezera, všudypřítomné Alpy a v dáli na skalním převisu na vás dohlíží Kehlsteinhaus. Doporučujeme projet se po jezeře lodí, a to minimálně ke kostelíku sv. Bartoloměje. Skvělý výhled na jezero se vám naskytne z vrcholu Jenner, na který vás vyveze lanovka. Náročný den v Alpské oblasti Berchtesgaden zakončete typickou večeří v místní restauraci pár kroků od Königsee.

Tagy: ,

Srpen 16, 2014