Cestujte s námi a zažijte tak dovolenou Vašich snů!

Dovolená v zahraničí

  • Odkazy

  • Přihlášení

Evropa

Srpen 28, 2014

Vídeň: Vydejte se po stopách půvabné císařovny Sisi

Dynastie Habsburků k Vídni nedomyslitelně patří a šarm mladinké Alžběty je všudypřítomný. Hlavní město Rakouska je metropolí, ve které nebudete dojmu, že jste se vrátili v čase do doby, kdy se za lásku pořádaly souboje. Nechejte se okouzlit atmosférou s puncem dávno minulých časů, vůní čokoládového dortu s meruňkovým džemem zvaný jako Sacher a zlaťounkým do křupava usmaženým vídeňským řízkem a to opravdu není všechno. Věřte tomu, že vám jedna návštěva stačit nebude a brzy se tady budete cítit jako doma.

Celý článek…

Vídeň
Srpen 16, 2014

Jezero Königsee a sídlo nacistické vůdce Kehlsteinhaus

Pokud toužíte po opravdové atmosféře Alp, čisté přírodě a nespočtu atraktivní míst, máme pro vás tip. Přijměte od nás pozvání do bavorského ráje, kde se rozhodně nebudete nudit – alpská oblast Berchtesgaden vám sebere vítr z plachet.

Celý článek…

Kehlsteinhaus
Červenec 26, 2014

Výlet pro věčné snílky a romantiky: Pohádkový zámek Neuschwanstein vám učaruje!

Turisté ho milují a odborníci nešetří kritikou kvůli nesourodým stavebním stylům, někdo tento nadpozemský krásný zámek považuje za přezdobený kýč, druhý v něm spatřuje něco dokonale pohádkové. Ročně právě sem míří miliony návštěvníků a my v redakci se jim opravdu nedivíme, protože pro zamilované páry a pohádkové nadšence je to téměř splněný sen!

Celý článek…

Neuschwanstein
Leden 24, 2014

Navštivte Petrohrad, Benátky východu

Kouzelné město protkané četnými kanály, známé také pod jménem Sankt-Petěrburg, vznikl v podstatě napřání jediného člověka, samotného Petra I. Veliko. Jeho následníci obohatili Petrohrad o skvosty, jež dosáhly světového věhlasu.

Celý článek…

Petrohrad Aurora
Leden 24, 2014

Divukrásná Sardínie

Azurové moře, skalnaté zátoky, půvabná, civilizací nedotčená příroda, kouzelný kout země, kde se zastavil čas. Není divu, že si ho ráda užívá jak italská smetánka, tak Hollywoodské hvězdy. Scházejí se zejména na smaragdovém pobřeží Costa Smeralda, které je jednou z nejluxusnějších destinací v Evropě. Ale překrásné maličké pláže s bělostným pískem lemují moře v podstatě po celé délce, voda hýří paletou odstínů modré barvy….

Celý článek…

Sardinie
Prosinec 5, 2013

Co byste měli vědět před cestou do Turecka

To, na co jsme zvyklí doma nebo v centrální Evropě, nemusí zejména v zemích směrem na východ a jih projít bez povšimnutí. Následkem pak může být nepříjemnost v podobě faux pas, nebo dokonce i pokuty.

Celý článek…

Turecko
Prosinec 5, 2013

S dětmi do zábavního parku

Víte, jak potěšit své děti? I když mají různý vkus, žádné z nich určtě „neurazíte“ výpravou do některého ze zábavních parků, do světa pohádek, her a zábavy. Některé najdete i v sousedním Německu, takže to ani nebudete mít tak daleko.

Celý článek…

Heide_Park_3_zdroj_foto_CK_Neckermann
Prosinec 4, 2013

Za památkami antiky:Egypt a Řecko jako kolébky civilizace

Pro lidi, kteří rádi poznávají kulturu, a fascinuje je historie, existují destinace, které by rozhodně neměli minout. Patří mezi ně především Egypt a Řecko, které byly ve své době na vrcholu tehdejšího světa. Doposud o jejich velikášství na jejich území podávají svědectví pozůstatky monumentálních památek.

Celý článek…

Řecko